Aprill


Loovtööde kaitsmine

20. aprill oli kaheksandike jaoks põnev päev: neil tuli kaitsta oma loovtööd. Ja nad tegid selle ära!
Loovtöö teemad olid mitmekesised ja päevakajalised. Kuulajad sukeldusid Narva ajalukku, külastasid virtuaalselt pulmatseremooniat mitmes riigis, reisisid Vana-Egiptuse numbrite maailma, hindasid tervislikku eluviisi, kinnistasid teadmisi internetis suhtlemise vallas. Samuti koostasid õpilased kaasaegsete infotehnoloogiate abil oma suguvõsa sugupuu ja fotoseeria teemal "Ökoloogia". Ja iga žüriiliige sai kingituseks lõhnava käsitsi valmistatud seebi – ühe õpilase loovtöö tulemus.
Loomingulise töö tulemusena sünnib alati midagi uut ja omanäolisuse ning originaalsusega eristuvat!

Keskkonnasõbralikud tooted – missugused need on?

13. aprillil õnnestus 7. ja 9. klassi õpilased osa võtta KIK projekti raames korraldatud õppereisist Sillamäele. Õppekäigu eesmärgiks oli meister-klassis teemal "Keskkonnasõbralikud tooted isetehtud päevakreemi näol" osalemine.
Õpilased olid vaimustusest Marina Janseni meister-klassist. Lapsed õppisid tundma keskkonnasõbralikke tooteid, kuidas saab tooteid hinnata pakendite ja etikettide järgi. Lapsed tutvusid olemasolevate öko- ja tootemärgistega, analüüsisid tuntud tootjate näokreemi koostist, said teada, kuidas teha enda jaoks mõtestatud ja keskkonnasõbralik valik.
Meister-klass toimus sõbralikus õhkkonnas, kõik lapsed olid töösse kaasatud, nad õppisid huviga uusi asju, täitsid ülesandeid, arutlesid meie juhendaja Marinaga ning väljendasid asjatundlikult oma seisukohta.
Meister-klassi üks põnevamaid ja huvitavamaid ülesandeid oli keskkonnasõbraliku näokreemi valmistamine, mis ei sisalda säilitusaineid.
Nii tüdrukud kui poisid olid selle tegevuse vastu kirglikud, kõik tahtsid väga teada, mida nad siiski saavad.
Tulemus oli vapustav. Kõik õpilased said endale keskkonnasõbraliku ja tervisele ohutu näokreemi.


Kohtumine huvitavate inimestega: Viktor Lamberg!


Tunne ennast!

13. aprillil osalesid gümnasistid ja õpetajad töötoas teemal “Loovus kui praktiline psühholoogia”, mille viis läbi näitleja, GITISe lõpetanud ja Pühtitsa kloostri vana sõber Viktor Lamberg.
Elav ja emotsioonirohke kohtumine ei jätnud kedagi ükskõikseks: ajutegevuse ja loovuse küsimused koos praktiliste ülesannetega tekitasid üllatust ja muret, keskendumist ... ja naeru.
Kohalolijad  jõudsid üksmeelele: sellised kohtumised on kasulikud ja vajalikud.

Edasise koostöö plaanis: gümnaasiumiastme õppekavas tuleb uus kursus "Loovus kui praktiline psühholoogia" mahus 35 tundi.