Märts

 

8.märtsil toimus meie koolis spordipäev. Kogu koolipere kogunes Orehhovi mäel, et tervislikult veeta üks vahva päev. Ilm oli suurepärane! Nii õpilased, kui ka õpetajad heameelega osalesid erinevates katsumustes: köievedu, luua heitmine, kotilahing, kotihüpped ajale. Samuti mängiti „Ojakese“ mängu, jäeti hüvasti talvega ja võeti vastu kevad. Spordipäeva tipphetkeks oli pannkookide söömine. Ees ootab kõiki koolivaheaeg!


1.märtsil toimus meie kooli aulas kauaoodatud traditsiooniline Aabitsa pidu. Kõiki osalejaid ootas ees põnev ja kaasahaarav rongireis mööda Tarkuse maad koos Buratino ja Aabitsaga. Heli jaamas näitasid õpilased oma teadmisi kaashäälikutest ja sulghäälikutest, Tähestiku linnas arvati ära tähti, Muusika jaamas esitasid esimese klassi õpilased lõbusaid neljavärsilisi rahvalaule, Mängude jaamas arvati ära muinasjuttude tegelasi, aidati Buratinol kokku pakkida koolikott, koostati vanasõnu ning moodustati sõnu. Teatri jaamas esitasid kolmanda klassi õpilased tõelise etenduse M.Iljini teose „Kaks raamatut“ põhjal. Pidupäev lõppes teise klassi õpilaste laulu „Armastuse ja headuse tähestik“ esitlusega.
Kõik esimese klassi õpilased said Aabitsa tegelase poolt tunnistuse „Ma tunnen tähestikku“ ning raamatu. Pidupäev jättis iga lapse südamesse unustamatu jälje.