Detsember

Uudised


Haridus- ja teadusministri Jaak Aabi jõulutervitus

Armsad õpilased, koolirahvas, lapsevanemad, head Eesti inimesed!

Kui digikultuuriaasta jaanuaris algas, ei osanud keegi veel arvata, kui palju digitaalsemaks meie elu sel aastal päriselt muutub. Oleme erilises, pingutust nõudvas olukorras ja jätkame igapäevaselt ning kindlameelselt tööd hea hariduse nimel.
Olen haridus- ja teadusminister olnud mõned nädalad, kuid juba selle aja jooksul näinud tohutut pühendumist, tõhusat koostööd ja tegutsemist. Ma usun, et isegi praegu on meil põhjust rahul olla. Eesti on hariduse suunanäitaja. Meie õpilased on maailma tublimate seas, Eesti õpetajad professionaalsed. Inimeste usaldus teaduse vastu on kõrge. Meie arendustegevus ja innovatsioon innustavad teisi riike.
Kõige selle tõttu soovin sellel jõulueelsel ajal eelkõige väljendada oma tänulikkust.
Õppijad, õpetajad ja koolimeeskonnad - te olete üleilmse koroonakriisi ajal olnud edasipüüdlikud, vaprad ja head kohanejad.
Lapsevanemad - te olete pakkunud erilist tuge, ilma milleta me poleks hakkama saanud.
Haridusentusiastid - te olete leidnud kiired lahendused olukorrast tingitud väljakutsetele.
Suur tänu teile kõigile!
Ma tean, et te ootate, et tavapärane rütm taastuks ja et me kõik saaksime piiranguteta igapäevase elu juurde tagasi minna. Kannatlikkus ja mõistmine viivad meid sellele lähemale.
Hariduses pole kiireid lahendusi. Me peame ühiselt pingutama, et kõik edasi ja vajadusel järele jõuaksid. Kõige sellega jätkame ka järgmisel aastal.
Meil tuleb kuulata ja mõista õpilasi, vanemaid, õpetajaid, spetsialiste ning neid toetada. Loodan ja usun, et saame ka edaspidi hakkama.
Aga nüüd tasub korraks aeg maha võtta. Saabuvad pühad on seekord väiksemad ja vaiksemad kui tavaliselt. See pakub võimaluse südamlikeks vestlusteks ja mõnusaks koosolemiseks.
Hoiame kokku ja oleme hoolivad.

Rahulikku ja imelist jõuluaega kõigile!

Jaak Aabi videotervitust saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=Bdd51FJ9iW4.


Detsember
Salajaste ootuste aeg. Soovide täitumise aeg. Aeg, mil usutakse imelistesse muutustesse. Maagia aeg. Kui tore on, kui need muutused sünnivad tänu loovinimestele: meie gümnaasiumi õpilastele, lapsevanematele, õpetajatele.
Kui erinevad, imestama panevad jõulukaunistuste ideed on leidnud kehastuse Narva Õigeusu Gümnaasiumi kooliruumide kaunistamises. Muinasjutt algab ….. Vaadake ja imetlege!

Väljakuulutatud jõulupärgade konkursi tulemusi kokku võttes sattus konkursi žürii raskesse olukorda. Palume kõigil NÕG veebilehe külastajatel aidata žüriid konkursil parimate väljaselgitamises. Andke oma hääl parimatele!

Hääletage siin!


№ 1


№ 2


№ 3


№ 4


№ 5


№ 6


№ 7 (6 .klassi jõulupärg )


№ 8


№ 9


№ 10


№ 11 (11.klassi jõulupärg)


№ 12


№ 13


№ 14


№ 15


№ 16


№ 17


№ 18


№ 19


Akvaariumikaladel on ka jõulumeeleolu.2. ja 3. klassi lapsed andsid jõulukaartide konkursil endast parima, luues postkaartide näituse. Huvitava töö tegid Nikita Trofimov ja Ljuba Lavrinovich (1. klass), Jelizaveta Gavrilova (8. klass)